در ادامه پست قبلی باید بگویم .

من کتابهای زیادی در مورد حکومت پهلوی خوانده ام مثل خاطرات فرح که مجموعه ای از مصاحبه های او در خارج از کشور بعد از انقلاب است. یا کتاب خاطرات مادر فرح ،  با عنوان دخترم فرح یا خاطرات اردشیرزاهدی و خاطرات شعبان جعفری ، خاطرات سفیر انگلستان ، انتونی پارسونز در زمان پهلوی با عنوان  ظهور و سقوط کتاب پاسخ به تاریخ شاه  ،  و یا خاطرات اشرف  و غیره .اکثر این کتابها در خارج از کشور و بیشتر در  امریکا نوشته و چاپ شده  و بعدا در ایران ترجمه شده .

شاید بعضی ها به دلایل مختلف آنها را موثق ندانند ولی  من با خواندن و مقایسه آنها با هم متوجه شدم امکان جعلی بودن آنها بسیار کم است  چون بیشتر آنها  صرفا بیان خاطرات  روزمره و یا مهم زندگی این افراد است و از لابه لای آنها میتوان به نکات و موارد مهمی رسید .

ولی آنچه  از خواندن  آنها فهمیدم  ، این است  که یکی از دلایل مهم ایجاد انقلاب در ایران و فرو پاشی حکومت پهلوی ،  وابستگی ، سرسپردگی و اعتماد بیش از حد شاه و خاندانش به کشور های غربی خصوصا آمریکا بوده  به طوری که حتی برای عزل و نصب وزیران و سفیران باید از آنها اجازه میگرفته و این خود سبب پایین آمدن اعتماد به نفس او  و متزل شدن پایه های حکومت پهلوی شده است  .

خوشحال میشوم اگر دوستان کتابهای بهتر و موثقی از نویسندگان بی طرف میشناسند ، معرفی کنند .

Image result for ‫نرود میخ اهنین در سنگ‬‎

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Maria رامین حکیم - برنامه نویس Jeff نوجوان سالم و شاد ارامش_محبت دانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیم جوادیه Gel Mp3 Indir Gina